WIERZYCA PELPLIN 92/93

Stadion

PODSTAWOWE DANE:

ADRES: 83-130 Pelplin, ul.Czarnieckiego 8

POJEMNOŚĆ: 1 400 (1 200 siedzących)

WYMIARY: 100 x 61 m

OŚWIETLENIE: Brak

HISTORIA OBIEKTU

darmowy hosting obrazków

Na stadionie Miejskim w Pelplinie były rozgrywane różne zawody, począwszy od meczów B-Klasy, aż po mecze barażowe o wejście do II ligi. Pierwsza "konkretna" impreza odbyła się w roku 1975, kiedy to tczewska Wisła występująca wtedy w rozgrywkach III ligowych, brała wówczas udział w zawodach barażowych o awans do II ligi. Ze względu na remont tczewskiego boiska przy ul. Bałdowskiej, mecz został rozegrany na stadionie Miejskim w Pelplinie, oddalonym o 24 km, od Tczewa. W turnieju barażowym brały udział takie drużyny jak Wisła Tczew, Wisła Płock, Gwardia Olsztyn, oraz Jagiellonia Białystok. W meczu z Gwardią, Stadion w Pelplinie był wypełniony do ostatniego miejsca. Zabezpieczenie stadionu było solidne. Jedyna wadą była murawa, która była nasączoną wodą jak "gąbka", z powodu opadów deszczu, na dzień przed meczem. Kolejnym wydarzeniem które można by było wpisać do "kart" historii naszego stadionu, był mecz finałowy regionalnego Pucharu Polski (Wierzyca Pelplin - Polonia Gdańsk).

CHARAKTERYSTYKA OBIEKTU

darmowy hosting obrazków

Stadion Miejski w Pelplinie to jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych w naszym regionie. Położony w naturalnej niecce stadion z widownią dla ok 1 400 kibiców wraz z kompleksem boiska treningowego położonego w obrębie ulicy Sportowej-Piłsudzkiego. Pelpliński stadion jako jedyny w regionie, posiada kryte w 100 % trybuny. W chwili obecnej na trybunach zostało zainstalowanych 150 krzesełek. Do dyspozycji zawodników, są dwie szatnie (dla gości i gospodarzy), o standardzie podstawowym. Na każdych zawodach piłkarskich oraz lekkoatletycznych, na zapleczu stadionu wystawiane są głośniki dla spikera. Największą wadą stadionu, jest złe położenie. Obiekt położony jest na terenie bagiennym, i przy złych warunkach atmosferycznych (opadach deszczu oraz topniejącego śniegu w okresie wiosennym), murawa stadionu, przypomina "bagno".

PRZYSZŁOŚĆ

darmowy hosting obrazków

Nasz stadion ma jeszcze wiele możliwości. Jest wiele miejsca niewykorzystanego na terenie ośrodka. Na pewno można w przyszłości znacznie powiększyć trybuny, które na dzień dzisiejszy są z prawej i lewej strony. W przyszłości można by połączyć trybuny i zrobić widownie wokół całego stadionu. Od kwietnia, kiedy to Klub Sportowy Wierzyca został zarządcą obiektów sportowych w mieście, na stadionie rozpoczęto prace remontowo-inwestycyjne. Trwa montaż krzesełek plastikowych na trybunach, wykonano nową bramę wejściową na stadion i uzupełniane jest ogrodzenie. W budynku socjalnym przy stadionie oddano do użytku kolejne pomieszczenia. Powstały nowe boksy dla zawodników rezerwowych, a kiosk przed stadionem zostanie zaadaptowany na sklepik klubowy. W przyszłym roku zainstalowana zostanie nowa murawa.